ارزان ولی مطمئن بخرید...


Admin Logo
themebox Logoتاریخ:سه شنبه 20 تیر 1396-11:30 ق.ظ

نویسنده :بی بی

تولید اسید سیتریک - جوهر لیمو

طرح توجیهی تولید اسید سیتریک

دسته خدمات زیردسته اشتغال

اسید سیتریکسیتریک اسید (جوهر لیمو) در صنایع غذایی به طور بسیار گسترده ای استفاده می شود. سیتریک اسید (جوهر لیمو) در صنایع غذایی به طور بسیار گسترده ای استفاده می شود. دارا بودن خصوصیت هایی مانند حلالیت بالا در آب، ترش کنندگی و ایجاد طعم دلپذیر، خواص بافری و غیر سمی بودن آن در حجم زیاد باعث افزایش کاربرد وسیع آن شده است و حدود 70درصد از این اسید و نمک‌ هایش در صنایع غذایی استفاده می‌شوددر نوشابه‌سازی برای ایجاد طعم ترش و مطبوع و نیز برای بازدارندگی فعالیت میکروبی و تنظیم اسیدیته به کار می‌رود. برای ایجاد طعم میوه‌ای و تنظیم pH در ژله‌‌ها، مرباجات و دسرها نیز از این اسید استفاده می‌شود. در غذاهای منجمد، چربی‌ها و روغن‌ها با تنظیمpH و ایجاد کمپلکس نمک بین سیترات ‌ها و فلزات کمیاب به عنوان آنتی اکسیدان و نگهدارنده عمل می‌کند، به طوری که زمان نگهداری ماهی منجمد و فرآورده‌ های دریایی زیاد می‌شود.همچنین از کاهش رنگ و طعم در میوه‌ های منجمد با خاصیت آنتی اکسیدانی و به دام انداختن فلزات کمیاب جلوگیری می کند. درکنسرو سبزیجات نیز برای جلوگیری از رشد میکروب ‌ها و کاهشpH استفاده می‌شود. مونواستیل سیترات می‌تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان در چربی‌ها و روغن‌ها استفاده شود. این ترکیب نسبت به اسید خالص راحت‌تر ترکیب می‌شود.از این اسید و نمک‌ هایش در تهیه محلول ‌های ضد انعقاد خون مانند تری سدیم سیترات استفاده می‌شود که از طریق تشکیل کمپلکس یون کلسیم از انعقاد خون جلوگیری می‌کند و برای بیمارانی که بعد از هر گونه حادثه ای دچار خون ریزی شدید هستند استفاده می شودهمچنین از سیترات فریک آمونیاکی دردرمان بیماری ناشی از فقر آهن هنوز هم استفاده می‌شود هر چند که درحال حاضر ترجیح داده می‌شود از نمک های دیگر آهن استفاده شود. درتهیه آسپرین و برای خوش طعم کردن داروها و قرص‌ های جوشان نیز استفاده می‌شود زیرا در هنگام حل شدن در اثر برقراری پیوند با کربنات‌ ها و بی کربنات‌ ها تولید دی اکسید کربن می‌کند و به عنوان حلال در تهیه برخی داروها و به عنوان چاشنی جهت خوش ‌طعم کردن داروها به کار می‌رود.در فرمولاسیون محصولات بهداشتی و آرایشی نیز اسید سیتریک کاربرد دارد و برای تنظیم pH یون ‌های فلزی در سیستم آنتی اکسیدانی شوینده‌ های اسیدی موی سر استفاده می‌شود. در شامپو های ضد شوره سر به مقدار0.25 تا 1.86درصد به منظورتنظیم pH و بهبود درخشندگی و شفافیت به کار می‌رود. میزان مصرف کل این اسید در این صنایع حدود 12درصد می‌باشد.از ترکیب سیترات با فلزات، به دلیل تاثیر کم برای پاک کردن و جرم‌زدایی دیگ ‌های بخاراستیل به طور وسیع استفاده می‌شود. همچنین از محلول بافری این اسید به عنوان پاک کننده برای حذف دی اکسید گوگرد از سوخت‌ های گازی کارخانجات برق وتصفیه‌ خانه‌ها استفاده می‌شود. از سایر موارد کاربرد آن می‌توان به صنایع رنگ ‌سازی، استخراج نفت و آب فلزکاری اشاره نمود. استر های اسید سیتریک با الکل ‌ها در محدوده وسیعی شناخته شده‌اند. استرهای تری اتیل، تری بوتیل و استیل تری بوتیل به عنوان یک نرم کننده غیرسمی در پلاستیک‌ سازی به ویژه در پلاستیک ‌های صنعت بسته‌بندی غذایی استفاده می‌شوند

کاملترین بانک طرح توجیهی صنعتی و اقتصادی، کاملترین اطلاعات تجاری و بازرگانی ، طرحهای زود بازده، طرح توجیهی ،طرح تولیدی، طرح ایجاد، طرح احداث و راه اندازی کارخانه تولیدی و کارگاه.


طرح توجیهی مناسب برای اخذ وام بانکی از  موسسات مالی اعتباری وبانک ها برای گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا و همچنین ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده و  گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون جهت  ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

خلاصه طرح :
در این طرح به بررسی تولید نئوپان و MDF از شاخ و برگ درخت خرما پرداخته شده است ، برای بررسی طرح از روش های آماری و اقتصادی و برآورد های مالی استفاده شده است ، این طرح شامل چند فصل میباشد که به بیان کلیاتی از قبیل مقدمه ، تاریخچه ، مجوز های قانونی مورد نیاز ، وضعیت بازار ، میزان واردات و صادرات و ... پرداخته است ، فصل بعدی به بیان روش انجام کار پرداخته است ، بازدید از واحد کاری مشابه ، نیروی انسانی ، نحوه تامین سرمایه و ... از جمله عناوین موجود در این فصل میباشد ،و فصل های دیگر به بررسی طرح از دیدگاه اقتصادی پرداخته است ( طرح توجیهی یا BP ) ، عناوینی از قبیل نیروی انسانی مورد نیاز ، میزان سرمایه گذاری ، مواد اولیه مورد نیاز ، ماشین آلات مورد نیاز و ... از جمله عناوین موجود در این فصل میباشد ، در نهایت فصل آخر به بیان نتیجه اجرای طرح می پردازد .


نام محصول تولید اسید سیتریک
ظرفیت پیشنهادی طرح (ظرفیت عملی) 1600 تن در سال
موارد کاربرد
ماده محافظ یا نگهدارنده مواد غذایی و چاشنی غذا با کاربرد در
صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی
مواد اولیه مصرفی عمده ملاس چغندر یا نیشکر و یا ضایعات خرما
کمبود محصول (پایان برنامه توسعه چهارم) 1293 تن در سال
اشتغال زایی (نفر) 28
زمین مورد نیاز (مترمربع) 3600
اداری (مترمربع) 60
تولیدی (مترمربع) 700
انبار (مترمربع) 400
زیربنا
تاسیسات و سایر (مترمربع) 100
میزان مصرف سالانه مواد اولیه اصلی 3200 تن ملاس یا 8000 تن ضایعات خرما در سال
آب (مترمکعب) 2500
برق (کیلو وات ساعت) 576000
میزان مصرف
سالانه یوتیلیتی
گازوئیل (مترمکعب) 600
ارزی (یورو) -- -
ریالی (میلیون ریال) 19100
سرمایه گذاری
ثابت طرح
مجموع (میلیون ریال) 19100
محل پیشنهادی اجرای طرح
استان های آذربایجان غربی، اردبیل ، اصفهان ، چهار محال و بختیاری،
خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، خوزستان ، فارس ، کرمان، کرمانشاه ،
لرستان ، هرمزگان ، همدان ، بوشهر و سیستان و بلوچستان

از نتیجه مطالعات انجام شده چنین بر می آید که در سالها ی گذشته به د لیل جزئی بودن تو لید داخل ،
بخش عمده نیاز کشور از طر یق واردات تام ین م ی شده است تا اینکه در سال 1386 تو لید این محصول
در کشور با بهره بردار ی از کارخانه مستقر در کرمانشاه به م یزان چشمگ یری افز ایش پیدا کرد . از طرف
دیگر طرح ها ی در حال ایجاد ز یادی نیز در این ارتباط وجود دارد و در مجموع مطابق پیش بین ی ها ی
صورت گرفته عرضه و تقاضا ، در دو سال آ ینده بازار کشو ر با کمبود مواجه بوده و لی پس از آن با بهره
برداری از طرح ها ی در حال ایجاد کمبود از بین رفته و وضع یت مازاد بر بازار حاکم خواهد گرد ی د .

شماره مجوز 1231/23561/87
این محصول به صورت pdf بابسته بندی شکیل وبصورت اورجینال ارسال میگردد

فروشنده: فرا سی دی

قیمت: 14,000 تومان

روش خرید: برای خرید طرح توجیهی تولید اسید سیتریک، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


خرید طرح توجیهی تولید اسید سیتریک


برای دیدن سایر محصولات این فروشنده اینجا کلیک کنید. 
برای ورود به فروشگاه می هی(ایران مارکت سنتر) ااینجا را کلیک کنید 
نوع مطلب : طرح توجیهی